Forum  Strona Główna


 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  AlbumAlbum   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Instrukcja instalacji kabla USB bez oprogramowania
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Kabel USB - BEZ SOFTU
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taal
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 252

PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 6:33 pm    Temat postu: Instrukcja instalacji kabla USB bez oprogramowania Odpowiedz z cytatem

Instrukcję instalacji można znaleść pod adresem:

http://hurtownia.partnertelekom.pl/uzytki/USB-manual.pdf

Ważne aby trzymać się jej krok po kroku.

Uwaga: System Windows 98 może mieć problemy z obsługą kabli starszego typu.

Sama instalacja kabla nie znaczy, że będzie mozna przegrywać loga, dzwonki etc !
Do tego celu służy odp. oprogramowanie, które na ogół udostępnia producent telefonu!
T
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agata
znawiec
znawiec


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 4

PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety stronka mi nie chodzi, po otwarciu jest pusta,, jeśli możesz to skopuj jej treść do posta,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
taal
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 252

PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona powinna działać, poczekaj chwilę, ten plik to adobe pdf i jest dosyć duży więc jego załadowanie może chwilę trwać.
T
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pio
nowicjusz
nowicjusz


Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 1

PostWysłany: Pon Cze 12, 2006 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chcę kupić kabel do K300 (zdaje się że dcu-11), ale ma mi to działać na Linuksie, potrzebne jest mi info o modelu chipsetu, żeby mieć pewność że będzie działać.
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taal
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 252

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Kable Blue Star nie są niestety jak dotychczas dedykowane dla systemu Linux. Można próbować je uruchomic pod którymś z emulatorów np 'wine'

TL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kate
znawiec
znawiec


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Kupiłam kabel do Sagema X5. Z tego, że nie ma na płytce CPM wnioskuję, ze jest to ten kabel bez oprogramowania. Instalowałam drivery (poprzez setup), a mimo to kiedy podłączam kabel kreator nie znajduje driverów (ani sam, ani gdy mu podam ścieżkę na CD). Co mam robić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taal
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 252

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może cos bliżej?
system operacyjny ?
czy kabel po wpięciu jest wykrywany ?
co widać w managerze urządzeń ?
...
Jeśli na płycie był program instalacyjny to powinien zainstalować niezbędne drivery co może być całkowicie niewidoczne z punktu widzenia użytkownika.
Proponuje sciągnąć oprogramowanie i sprawdzić czy wykrywa telefon.

TL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kate
znawiec
znawiec


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Windowsa XP. Komputer kabel widzi (bo wykrywa nowy sprzęt), ale kreator dodawania urządzeń nie widzi sterowników na płytce. Mam cell phone managera i program nie widzi telefonu, ale myślę, że to przez te sterowniki... A w menadżerze urządzeń nic jeszcze widać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roztropek
użytkownik
użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 2

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie z kablem do Sagem-a tak jak u Kate t.zn.

1. kupiłem 2 kable do telefonów LG i Sagem
sterowniki do kabelków są takie same, kabel LG wykrywa, instaluje bez problemu, program pobrałem ze strony LG do obsługi telefonu(konkretnego) i komp nie może połączyc się z telefonem -próbowałem różnych sposobów - może powinienem spróbować innego softu

2. jeśli chodzi o kabelek do Sagem-a to po podłączeniu instalator szuka sterowników, nie może zainstalować nic, w menedżerze urządzeń widnieje jako nieznany sprzęt (ikonka ze znakiem zapytania) -kilkakrotne próby na różnych sprzetach z tym samym efektem, także tutaj stawiam raczej na uszkodzenie kabla -zapewne domowy sposób odpada?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taal
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 252

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, problem najprawdopodobniej jest innego typu, jak wiadomo system windows jest znacznie mądrzejszy od użytkowników i posiada inteligencję Bila Gatesa czyli coś ok. 90 jak sądzę. Znaczy to ni mniej ni więcej że po wpięciu kabla i podążaniu za windowsem dojdziemy do tego że zainstaluje nam np. miernik temperatury na USB lub coś równie egzotycznego. Dlatego też aby zainstalować kabel prawidłowo trzeba się bardzo rygorystycznie trzymać instrukcji i w żadnym razie nie pozwolić aby windows instalował swoje sterowniki.
Polecam odinstalować całkowicie urządzenie, wyjąć kabel, usunąć stare sterowniki i PRZED wpięciem kabla ponwnie zainstalować sterowniki z płytki uruchamiając z płyty odpowiedni SETUP. Po tej operacji system powinien już mieć pojęcie że coś takiego jak kabel USB może istnieć i po jego wpięciu użyje tych a nie innych sterowników.
Podobny problem rozwiązywałem niedawno chcociaz dotyczył IrDY - klient przyniósł ją twierdząc że jest uszodzona i że on dobrze się zna na instalacji, a tu klapa. Po 5 minutach przekonał się, że irda jest jak najbardziej sprawna, dokupił sobie też kabelek z softem gdyż trzeba wiedzieć że soft ten obsługuję również irdę, bluetooth etc., a jest relatywnie bardzo tani ! Smile

Oczywiście kabel może być uszkodzony, lecz powiem szczerze, zdaża się to niesłychanie żadko. Trafia do nas oczywiście wiele reklamacji, które uwzględniamy, sprawdzamy kabel, który sam 'ozdrowiał' i sprzedajemy go ponownie Smile
Niestety kabli USB jest tak wiele, że w zasadzie nie sposób stworzyć uniwersalny sposób/tutorial instalacji.

Roztropek - rozumiem że domowy sposób to dwa razy młotkiem i raz z trampka ?Smile

Uruchamialiscie SETUP z płytki ? jeśli nie ma setupu to czy 'zainstaluj ponownie sterownik' i wskazaliscie na ścieżkę CD ?
TL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
roztropek
użytkownik
użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 2

PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten domowy sposób dwa razy młotkiem i raz z trampka też dobry Laughing ,chociaż bardziej myślałem o sprawdzeniu miernikiem (tak jak sie sprawdza choćby tranzystor), jakby mi się zainstalował podgrzewacz do kawy to bym się dopiero zdziwił. Laughing

A tak całkiem poważnie przeprowadziłem setup z płytki, po włożeniu kabla do USB pojawił się komunikat, że został wykryty nowy sprzęt, w instalatorze wskazałem miejsce sterów (w XP pojawia sie komunikat, że brak podpisu cyfrowego -ale to detal) i sprzęt widzi w systemie jako OTI USB to serial Comm Port -jeśli chodzi o kabelek do LG, czego nie mogę powiedzieć o kabelku do tel.Sagem, który po podłączeniu do kompa nie jest rozpoznany, skoro sterowniki kabli do tel.LG i Sagem są te same to troszkę dziwne (instalator prosi o wskazanie miejsca driverów, ale nie chce z nich skorzystać).

Zgodzę się, że 90% problemów z instalatorami leży po stronie sprzętu, komp jest tak mądry jak jego operator, może sterowniki kabelka gryzą się z jakimś sprzętem, pomimo że w ustawieniach jest wszystko cacuszko, być może pomocne będą ustawienia w menedżerze programów, choć nie jestem przekonany.
A tak na marginesie to kupiłem kable z informacją, że są z oprogramowaniem, okazało sie, że jedyne oprogramowanie to setup.
Czy tel.LG(konkretnie 3310) może być obsłużony przez inny soft niz dostepny na firmowej stronie do tego konkretnego modelu? Próbowałem w kompie zmieniać domyślne ustawienia komunikacji, ale dotychczas nieskutecznie, puki co komp z telefonem się nie widzi, na niektórych forach podają informację, że progs jest pod szeregowca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taal
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 252

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tak, większośc softu jest pod porty COM więc z kablami są sterowniki które nie robią w zasadzie wiele wiecej jak emulują USB jako COM dla tego konkretnego urządzenia. Jesli w LG pokazuje że ma taki sterownik to już oprogramowanie powinno sobie dać radę, trzeba tylko odpalić w konfiguracji wyszukiwanie, albo testwanie nie wiem jak to jest w ichnim oprogramowaniu.

Być może że SAGEM ma problem z powodu zainstalowanych już sterowników do LG. Być może że są takie same, więc komp powinien widziec oba kable uzywając tych samych sterów.

Co do oprogramowania to cell phone manager współpracuję z większością kabli, zobacz temat Kable z softem http://bluestar.pl/forum/viewtopic.php?t=5

Jeśli kupiłes kabel jako z softem to dochodź praw od sprzedawcy, nasze kable z softem są wyraźnie oznaczone, że zawierają oprogramowanie, jeśli na kablu nie było takiej informacji - sprzedawca wprowadził Cię w błąd.

BTW mnie kiedyś zainstalował zdajesie tester temperatury procesora Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kate
znawiec
znawiec


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, uruchomiłam setup i niby wszystko poszło OK, ale kabel jest wykrywany jako nowe urządzenie. Dalej już to samo:
Cytat:
(instalator prosi o wskazanie miejsca driverów, ale nie chce z nich skorzystać)

porprostu nie znajduje ich wcale na płycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taal
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 252

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kate:
ciężko tak z opisu zdiagnozować problem, być może pomyliłaś kolejność przy pierwszej instalacji, byc może w systemie są jakieś 'zaszłości'. Generalnie jeśli instalacja Setupu przebiegła prawidłowo to po wpięciu kabla system powinien już sobie radzić i rozpoznać kabel oraz użyć sterowników do mapowania USB. Oczywiscie po restarcie Windowsa, nigdy nie należy zapominać o tym. Dobry restart to podstawa działania Windows.

Jedyne co mogę poradzić to wizytę w sklepie który sprzedał kabel i prośba o sprawdzenie czy wszystko gra.
TL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
markac
znawiec
znawiec


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale kabel nie chce wspolpracowac z programem PIMPS & File Manager. Wszystko wykonywalem wg instrukcji zalaczonej na plycie CD. Zainstalowalem sterowniki, kabel wszystko wykrylo, porty ustawilem, predkosc ustawilem i w programie mam status telefonu: OFF-LINE.
Kabel dziala natomiast z programem Cell Phone Manager, ktory niestety jest do d* wiesza mi caly komputer i w ogole mi sie nie podoba, oprocz tego jest platny.
Jak zmusic kabel do wspolpracy z oryginalnym oprogramowaniem Samsunga? ;/

Aha, telefon to Samsung X640, Windows XP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Kabel USB - BEZ SOFTU Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
design by Tomasz Lubas, all rights reserved